0765.281.426

Tipuri de fisuri in parbriz

Tipuri de fisuri in parbriz

Tipuri de sparturi in parbriz

Ochi de Bou

Ochi de Bou - Partial sau Semiluna

Stea

Combinata

Fisura

Ciobitura de suprafata

Video spot

Reparatii Parbrize folosind lampa cu ultraviolete

Reparatia unei fisuri de dimensiuni mari

Reparatie Ciobitura

Reparatii fisuri

Cum se repara un ochi de bou

Reparatia unei fisuri combinate

Reparatia unei fisuri de tip stea

Ce se intampla dupa injectarea rasinii

Determinarea tipurilor de fisuri

Reparatia ciobiturilor de pe suprafata parbrizelor

Informatii despre structura geamului laminat

Despre ochiul de bou

Preturi Reparatii Parbrize

Preturi Reparatii Parbrize

Pretul pentru reparatia unui parbriz difera de la caz la caz in functie de marimea si tipul fisurii parbrizului dumneavoastra. Pretul oscileaza intre 60 si 120 RON si include materialele necesare , deplasarea noastra la dumneavoastra si manopera lucrarii. Materialele folosite pentru executia lucrarii sunt de cea mai buna calitate existenta pe piata si respecta toate standardele calitatii. Echipa noastra de reparatii parbrize in urma celor spuse de dumneavoastra poate sa va aproximeze un pret exact.

Cum se repara parbrizul

Cum se repara parbrizul

Crapatura din parbriz se va curata bine de praf si alte impuritati cu ajutorul unei freze speciale din carbura de tungsten special conceputa pentru acest lucru , curatand primul strat de sticla din parbriz si facand un punct de detensionare a sticlei pentru a stopa degradarea parbrizului si extinderea fisurilor. Parbrizul are o structura tip sandwich si este format din sticla calita  , poli-vinil-butiral ( PVB ) care armeaza pe interior parbrizul si ofera o duritate excelenta in caz de accident si iar sticla calita.</br>

In parbrize se injecteaza o rasina speciala fotopolimerizabila incolora cu ajutorul unui dispozitiv special numit injector care videaza parbrizul si introduce rasina intre crapaturile parbrizului aceasta fuzionand cu sticla si redandui claritatea realizand reparatia acestuia.</br>

Urmatorul pas este polimerizarea rasinii sau intarirea ei sub actiunea razelor solare uv  sau cu ajutorul unei lapi cu ultraviolete special conceputa pentru reparatii parbrize. Dupa intarirea rasinii se reda integritatea structurala a parbrizului oprind definitiv avaria lui.</br>

Curatarea suprafetei parbrizului de rasina intarita si polisarea lui pentru a creste gradul de transparenta a rasinii si finalizarea reparatiei. Datorita faptului ca rasina si geamul au acelasi grad de transparenta reparatia este foarte putin vizibila, chiar si de la mica distanta. Cu cat reparatia este facuta mai repede cu atat ea se vede mai putin intrucat in unele cazuri in fisura intra praf iar acesta nu mai poate fi scos. Si in acest caz reparatia este foarte putin vizibila . Echipa noastra de <strong>reparatii parbrize</strong> foloseste cele mai bune materiale disponibile la ora actuala pentru a oferii sevicii de calitate clientilor nostrii.

 

Galerie imagini reparatii parbrize

Despre Noi

Ne ocupam cu Reparatii Parbrize de peste 10 ani avand o experienta vasta in astfel de reparatii

Digital Solutions

0765.281.426

office@reparatii-fisuri-parbrize.ro

Google+

Galerie imagini

Top of Page